Posztemergens gyomirtás és repcebolha elleni védelem egyben!
A Synero-t korai posztemergensen a kultúrnövény szikleveles korától 5 leveles fejlettségéig kell kijuttatni. A magról kelő kétszikű gyomnövények szikleveles–2 leveles korban a legérzékenyebbek. Magas metazaklór-tartalma miatt jelentős tartamhatással rendelkezik, amely az ősz hátralévő időszakában megakadályozza a gyomok csírázását. Repcebolha, repcedarázs ellen a Gazelle 20 SG megbízható védelmet ad.
A metazaklór klóracetamid származék, elsősorban csírázásgátló hatása van. A gyomnövényekben a fehérje- és a nukleinsav szintézist gátolja. Levélaktivitása kisebb. A pikloram és az aminopiralid a HRAC „O” herbicidcsoporton belül a piridiloxil-alkánkarbonsavak hatóanyagcsoportba sorolható, a növényi hormonrendszerre ható vegyületek, auxin antagonisták. Gátolják a gyomok növekedését és a rügydiferenciálódást.
A cipermetrin hatóanyag az Insecticide Resistance Action Committee (IRAC) besorolása szerint a 3 Nátriumioncsatorna módosító csoport 3A Piretroidok, piretrinek alcsoportjába tartozik.
Összetevők
- Synero
- 5.3 g/l aminopiralid
- 13.3 g/l pikloram
- 500 g/l metazaklór
- Cythrin Max
- 500 g/l cipermetrin
Formuláció
- Synero
- szuszpenzió koncentrátum (SC)
- Cythrin Max
- emulzióképző koncentrátum (EC)
Forg. kategória
- I.
Hatásmód
- Synero
- felszívódó
- Cythrin Max
- kontakt
Kiszerelés
- Synero
- 3x5 liter
- Cythrin Max
- 1x0,5 liter
Felhasználás
| Kultúra | Károsító; Tápanyag hiány | Kezelések maximális száma | Dózis | É.V.I (nap) | Alkalmazás | BBCH fenológia szerint |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Repce | Magról kelő kétszikű gyomok | 1 (Synero) |
1.2-1,5 l/ha | nk.* | További információ: okirat/címke | |
| Repce | Nagy széltippan | 1 (Synero) |
1.5 l/ha | nk.* | További információ: okirat/címke | |
| Repce | Repcedarázs | 2 (Cythrin Max) |
50 ml/ha | 49 nap | További információ: okirat/címke | |
Keverhetőség
A Synero és a Cythrin Max egymással keverhető és együtt kijuttatható.
AKG programban is alkalmazható
Mikrobiólógiai készítményt tartalmaz
Nem
Biotermesztésben használható
Nem
Tárolhatóság
Munkaegészségügyi várakozási idő
Méhveszélyesség
-
Tűzveszélyesség
-
Vízi szervezetekre való veszélyesség
-